Poniedziałkowe planowanie menu – kwiecień 25/16

0

Dzisiejszy wpis rozpoczyna moją nową serię postów poświęconych planowaniu menu na cały tydzień. Pomyślałam sobie, że skoro i tak co tydzień tworzę sobie spis dań, które zamierzam przygotowywać dla mnie i P., to w zasadzie nic nie stoi na przeszkodzie, żeby podzielić się taką listą z Wami. Zapraszam na dzisiejsze planowanie menu!

Planowanie menu

Może kogoś zainspiruję do ugotowania czegoś dobrego? A może Wy też przyłączycie się do akcji planowania posiłków i podzielicie się swoimi pomysłami na swoich blogach i (przede wszystkim!) w komentarzach? Oczywiście wszelkie linkowanie jest jak najbardziej dozwolone, wręcz konieczne.

Planowanie menu – nasze posiłki

Staramy się jeść z P. cztery posiłki dziennie – śniadanie, drugie śniadanie, obiad i kolację. Łącznie obecnie staram się mieścić w 1900 kcal dziennie, ale mam nadzieję, że z czasem ten próg będzie coraz niższy. Jak się domyślacie, poniedziałkowe planowanie będzie więc podzielone na siedem dni, a każdy dzień na posiłki. Mam nadzieję, że przede wszystkim będzie to fajna baza przepisów, z których korzystam, a jednocześnie zobowiązanie, żeby w miarę trzymać się tego, co ustalę.

Koniec gadania, czas na konkrety!

Planowanie menu

Śniadania: szakszuka | placki jogurtowe | tosty francuskie

Przekąski: colesław | makaron z zieloną fasolką | sałatka z pomidorem i awokado

Obiady: makaron z pomidorami i fetą | zupa warzywna | szparagi w cieście

Kolacje: wrap z szynką i serem | kanapka z awokado | ciabata caprese

Postaram się wstawiać te posty w poniedziałkowe poranki, ale tym razem się nie wyrobiłam. Wszystkie z tych dań są w zasadzie moimi debiutami i dopiero zacznę z nich tworzyć bazę przepisów, które lubimy. Oczywiście jak tylko zacznie ona się rozrastać, udostępnię ją Wam.Wiem już na pewno, że śniadaniowa szakszuka jest hitem i na pewno ją powtórzę. Nie mogę tego natomiast powiedzieć o colesławie, bo z tego przepisu wychodzi raczej słaby w smaku. Muszę też pomyśleć nad inną wersją wrapa.

Jak Wam się podoba takie planowanie posiłków? Macie jakieś swoje sposoby? A może dołączycie do mnie i zostawicie w komentarzu link do siebie? :)