Na co do kina w lutym

0

Po miesiącu przerwy wracam pełną parą do tradycyjnego zestawienia filmów, które w lutym pojawiają się w kinach. Jestem totalnie uzależniona od kina, a moje comiesięczne posty pozwalają mi rozeznać się, jakie filmy warto będzie obejrzeć w danym miesiącu. Dlatego bez owijania w bawełnę – na co do kina w lutym.

SPRAWDŹ: Cinema City Unlimited – wrażenia po roku

NA CO DO KINA W LUTYM

Premiery – 3 lutego

Jackie – biograficzny, dramat

Nominowany do Oscara Darren Aronofsky przedstawia kulisy jednego z najbardziej wstrząsających momentów w dziejach Ameryki – zabójstwa JFK, widzianego oczami Pierwszej Damy – Jacqueline Bouvier Kennedy (Natalie Portman). Wyprodukowany przez twórcę „Requiem dla snu” i „Czarnego łabędzia” obraz to poruszająca historia kobiety–ikony, uosobienia klasy, stylu i szyku. Postaci równie inspirującej, co tajemniczej.

McImperium – biograficzny, dramat

Ray Kroc (Keaton) to charyzmatyczny biznesman, który od lat walczy o swoje pięć minut sławy. Jednak każdy jego pomysł przeradza się w klęskę, a szanse na realizację marzeń maleją z dnia na dzień. Niespodziewanie otrzymuje zamówienie od nieznanej mu restauracji w Kalifornii. Poznaje braci McDonaldów, którzy wymyślili nowatorski system serwowania jedzenia w 30 sekund od złożenia zamówienia. Ray, zachwycony rewolucyjnym pomysłem, namawia braci do stworzenia sieci restauracji w całych Stanach Zjednoczonych. W miarę rozrastania się fastfoodowego imperium, Ray chce mieć coraz więcej władzy. Jak wiele poświęci, aby zbudować najbardziej rozpoznawalną markę na świecie i stać się jedną z największych osobowości XX wieku?

Rings – horror

Nowy rozdział znakomitej i przerażającej serii horrorów. Młoda kobieta, martwiąc się o swego chłopaka, zafascynowanego informacjami o tajemniczym wideo, po obejrzeniu którego giną ludzie, decyduje się obejrzeć film za niego. Wkrótce odkrywa przerażającą prawdę: informacje są prawdziwe, a wideo zawiera tzw. film w filmie, o istnieniu którego nikt dotąd nie wiedział… Za reżyserię odpowiada jeden z najbardziej utytułowanych hiszpańskich twórców filmów fantasy, m.in. „Trzech dni” i „Brasil”. Producentem jest Guillermo del Toro, twórca serii „Hellboy” i „Labiryntu fauna”.

Boy 7 – thriller, akcja, sci-fi

Sam odzyskuje przytomność w metrze, nie znając swej tożsamości ani przeszłości. Zawartość jego plecaka stanowi odpowiedź.

Premiery z 9 lutego na kolejnej stronie.

1 of 5

Leave A Reply

FreshMail.pl