Mam wrażenie, że dopiero skończyły się wakacje, a już mamy ostatnie podrygi listopada. Wychodzę do pracy jest ciemno, wracam do domu jest jeszcze ciemniej. Do tego jeszcze nie poczułam magii świąt, bo jedynym jest elementem jak na razie są problemy z ułożeniem planu pracy na święta i Mikołaj na puszkach CocaColi… Uświadomiłam sobie jednak, że to już ten moment, kiedy powinnam zacząć myśleć o prezentach i nie zostawiać tego (jak zwykle) na ostatnią chwilę. Żeby się lepiej zmotywować puściłam sobie na Spotify świąteczną playlistę i stworzyłam planner prezentowy.

Planner prezentowy

Żeby nie było, że jestem samolubna i myślę tylko o sobie, dzielę się z Wami moim małym „dzieckiem” i mam ogromną nadzieję, że Wam także pomoże! Ja od kilu lat przygotowywałam sobie po prostu listę pomysłów na Dysku Google, ale ani to było ładne, ani wygodne. A wiecie już zapewne, że lubię korzystać z papierowych arkuszy, które są nie tylko funkcjonalne, ale przede wszystkim – estetyczne. Taka ze mnie typowa baba.

Jak korzystać z plannera?

Arkusz jest podzielony na sześć kolumn. Powstały jako bezpośrednia odpowiedź na moje potrzeby. Tak po prostu. W pierwszej kolumnie wpisuję osobę, dla której prezent muszę wymędrkować. Drugie pole to pomysł na prezent. Potem zapisuję, skąd mam go wziąć (sklep, inspiracja na DIY).

Kolejne pole to miejsce na wpisanie budżetu, jaki chcę przeznaczyć na daną osobę. Nie ukrywam, że zwykle mam jakąś pulę gotówki, którą mogę przeznaczyć na wszystkie prezenty i lubię mieć świadomość jaką kwotę mogę wykorzystać na daną osobę. To bardzo ułatwia życie. A i P. wtedy nie jęczy, że jak zwykle wydałam majątek.

Ostatnie dwa pola pomagają mi nie wpaść w chaos już przed samymi świętami. Zwykle mam wtedy górę prezentów, które wymagają pakowania. Lubię wiedzieć, które mogę już odhaczyć. Szósta kolumna jest jednak najważniejsza! Dzięki niej wiem, którego dnia świątecznej rozpusty mam wziąć ze sobą dany prezent.

Jeżeli podobają Ci się planner, daj łapkę w górę i pokaż go swoim znajomym! Sprawisz, że na mojej twarzy pojawi się wielki uśmiech :)

POBIERZ PLANNER

Uwaga!

  • Planner przygotowałam do wydruku w rozmiarze A4.
  • Plik zapisany jest w formacie JPG.
  • Przeznaczony jest tylko do użytku prywatnego.
  • Jeżeli chcecie go udostępnić, zamieszczajcie proszę link do tego posta, a nie bezpośrednio do plannera.
Korzystacie z tego typu pomocy świątecznych? A może potrzebujecie czegoś jeszcze innego przed świętami? Bardzo chętnie pomogę! Jeżeli wrzucicie zdjęcia na Instagram, koniecznie oznaczcie mnie na nim (@tosiakowo), żebym go nie przegapiła!

komentarzy 19

  1. Fajna rzecz, ale zupełnie nie dla mnie ;) Nie zostawiam prezentów na ostatnią chwilę, ale nigdy nie planuję – chodzę po sklepach i kiedy coś rzuci mi się w oczy, to po prostu to kupuję ;)

Napisz komentarz