Prawie 1000. Słownie: tysiąc. Aż tyle zdjęć dodałyśmy (bo w zasadzie grono jest kobiece) na Instagramie pod hashtagiem #kreatywnebujo. Każde pojedyncze zdjęcie to osobna historia. Historia każdej z nas. Widać po nich, kiedy mamy gorszy dzień, kiedy wypełnia nas pozytywna energia, kiedy nic nam się nie chce, ale także kiedy dajemy upust emocjom. Zdjęcia bullet journali (ale oczywiście nie tylko tych pokazujących ich wnętrza) to nie są po prostu zdjęcia notesów. I za to właśnie uwielbiam to wyzwanie. Za to, że dzięki każdemu małemu, kolorowemu kwadracikowi mogę poznać Cię dużo lepiej.

#kreatywnebujo kwiecień

Nawet jeżeli wydaje Ci się, że Twoje zdjęcia kompletnie nic nie znaczą, uwierz mi – one znaczą bardzo wiele! W końcu z jakiegoś powodu poświęcasz swój czas na zastanowienie się nad tematem dnia, a później na przygotowanie swojej odpowiedzi. To się nie dzieje z automatu, to nie jest też łatwe. Ale wiesz, co jest najlepsze? Że takie codzienne kreatywne zajęcie sprawia, że w Twoim życiu pojawia się więcej radości i chęci do działania. Nie sposób się z tym nie zgodzić, prawda?

Skąd we mnie taka myśl? Przeglądałam ostatnio zdjęcia, które dodałyśmy i trafiłam na kilka perełek, które mnie najzwyczajniej w świecie ścisnęły za serducho. Sama możesz sprawdzić podsumowania poprzednich miesięcy: stycznia i lutego. Jednym z takich zdjęć było to dodane w styczniu przez Anię (zostaw jej miły komentarz, na pewno się bardzo ucieszy!). Napisała w swoim kalendarzu rok wcześniej, że poszukuje balansu między swoim życiem a pracą. Dzięki jednemu z zadań wyzwania sprawdziła, jak wyglądał ten dzień właśnie rok wcześniej i okazało się, że ten cel udało się zrealizować. I takie zdjęcia naprawdę dają motywacyjnego kopa do działania!

Kolejny przykład? Proszę bardzo! Zdjęcie ze wspaniałym cytatem:

[Tweet „Aby dowiedzieć się, kim jesteś, musisz zapomnieć o tym, kim kazano Ci być!”]

Cytatem, który powiedziany od tak sobie nic nie znaczy, ale dla kogoś, kto przechodził trudne chwile, może okazać się tym przełomowym momentem. A przecież wybór tego właśnie konkretnego cytatu też nie był przypadkowy. Gdzieś w głowie autorki musiała się zrodzić myśl, żeby właśnie te słowa zapisać.

Zdjęć, które mnie poruszają jest naprawdę dużo więcej. Kasia na przykład na łamach wyzwania świętowała z nami swoje urodziny. @Tungalag na swoim profilu zaraża pozytywnym podejściem do Pisma Świętego i w nienachalny sposób zachęca do jego przeglądania. Także Monika całym swoim profilem pokazuje, że można wywrócić swoje życie do góry nogami i się w tym odnaleźć.

Zobacz 10 moich ulubionych kont na Instagramie o polskim bullet journalingu.

I właśnie dlatego, że #kreatywnebujo moim zdaniem to nie tylko zwykłe wyzwanie instagramowe. To bardzo pozytywna akcja, która niesie za sobą świetne przesłanie i wraz z Moniką, Agatą, Angeliką i Asią bardzo chcemy ją kontynuować. Dzisiaj mamy dla Ciebie listę na kolejny miesiąc! Mamy ogromną nadzieję, że do nas dołączysz.

#kreatywnebujo kwiecień

W takim razie zapewne zastanawiasz się, jakie są zasady udziału w wyzwaniu?

  1. Śledź mnie @tosiakowo, Angelikę @planner_fluwia, Monikę @bretania_i_ja, Joannę @kobieta_z_pasja i Agatę @inst_aga na Instagramie.
  2. Nie zapomnij też o: moim kanale na YouTube, kaligraficznym blogu Agaty i kanale Asi na YouTube!
  3. Skoro tu jesteś, to na pewno spodoba Ci się grupa na Facebooku – Bullet Journal Polska i konto na Instagramie @bulletjournalpolska.
  4. Pobierz sobie listę zadań, którą znajdziesz poniżej.
  5. Podziel się informacją o wyzwaniu ze swoimi znajomymi używając hashtaga #kreatywnebujo i każdego innego, którego używasz normalnie.
  6. Codziennie odpowiadaj na zadanie w dowolnej formie: rysując lub kaligrafując. Najlepiej w swoim bullet journalu. Interpretacja jest dowolna!
  7. Jeżeli masz ochotę, pokaż swoją odpowiedź na Instagramie używając hashtaga #kreatywnebujo.
  8. Sprawdzaj odpowiedzi innych uczestników wyzwania – komentuj, lajkuj i zadawaj im pytania!
  9. Przede wszystkim – baw się dobrze! :)

Nie zapomnij też o tym, że mam dla Ciebie przygotowaną do wydrukowania listę tematów. Kliknij w przycisk poniżej i pobierz swój arkusz do wklejenia do bullet journala. Wskazówka? Pokoloruj go w kolorach, które planujesz wykorzystać w kwietniu.

LISTA TEMATÓW W KOLORZE LISTA TEMATÓW BIEL I CZERŃ

Jeżeli masz ochotę, wiedzieć na bieżąco, co się u mnie dzieje i przede wszystkim mieć dostęp do unikalnych i dostępnych jedynie dla subskrybentów materiałów (grafik do pobrania, plakatów i innych przepięknych rzeczy), to wypełnij poniższy formularz i przygotuj się na maksymalnie jednego maila w tygodniu (we wtorki), który na pewno bardzo Ci się spodoba!Mamy ogromną nadzieję, że podobają Ci się kwietniowe tematy wyzwania i dołączysz do wspólnej zabawy! Zostaw w komentarzu link do swojego profilu, żebyśmy z łatwością odnalazły Twoje zdjęcia.

1 komentarz

  1. Dziękuję za kreatywnebujo. Zawsze zastanawiam się co ja mam dodac do swojego bujo. Pozdrawiam :)

Napisz komentarz