Wielkimi krokami zbliża się Majówka, czyli tak naprawdę pierwsza w tym roku okazja do w miarę ciepłego wyjazdu. Obawiam się bardzo, że będę musiała spędzić ją w pracy, ale jednak nadal gdzieś w głębi serca mam nadzieję, że uda mi się gdzieś wyrwać i będę mogła odpocząć od wszystkiego, co się tak generalnie dzieje w moim życiu. I z taką propozycją przychodzę dzisiaj do Was. Nawet jeżeli mi nie uda się wyciszyć w trakcie Majówki, to może Wam przypadnie do gustu któraś z moich propozycji i wykorzystacie ją przy planowaniu tego krótkiego odpoczynku.

Majówka - Bieszczady

Połoniny w Bieszczadach

To chyba najbardziej oczywista propozycja w sytuacji, kiedy chce się po prostu odpocząć i wyciszyć. W Bieszczadach byłam raz jeszcze za czasów liceum i przyznam, że bardzo chętnie wybrałabym się tam ponownie. To miejsce kojarzy mi się przede wszystkim z ciszą i swoistą dziczą. Brak zasięgu, mało ludzi, lasy – czego chcieć więcej? Gdzie można bardziej odpocząć?

Majówka - polskie wybrzeże

Majówka na polskim wybrzeżu

Wiem, że kojarzy się raczej z dzikimi tłumami, parawanami i wszystkim tym, co najgorsze, ale przecież można (jak się okazało) znaleźć miejsca, w których będzie można tak po prostu wypocząć. Trafiłam ostatnio na ofertę wynajmu domku w Rogowie (https://www.burco.pl/) z dala od wszystkich kurortów. Jak się jedzie z rodziną, to chciałoby się raczej uniknąć tysięcy ludzi, którzy chcą tylko imprezować. A Rogowo wygląda na cichy i spokojny kawałem wybrzeża. Przez chwilę nawet pozwoliłam sobie na taką wizję – wstaję rano, robię sobie w takim domku kawkę (oczywiście w piżamie), wychodzę z nią i z książką na plażę i wdychając jod oddaję się błogiemu nicnierobieniu… Brzmi idealnie.

Majówka - Okuninka

Lasy i jeziora

Pierwsza myśl to Mazury. Ale nie! W zeszłym roku byliśmy na weselu nad jeziorem Białym na Lubelszczyźnie i powiem Wam szczerze, że nigdy w życiu nie pomyślałam, że w takim miejscu może być tak pięknie. To kompletne odludzie z niesamowicie czystym jeziorem i lasami. Niestety w okresie letnim jest tam raczej tłoczno, ale z drugiej strony to nadal większy spokój niż np. Władysławowo. Do tego bardzo kusi cenami. Myślę, że dla Warszawiaków to idealne miejsce na krótki wypoczynek.

Jestem bardzo ciekawa, jak u Was zapowiada się majówka? Zamierzacie gdzieś wyjechać? Warszawiacy! Są jakieś miejsca w naszej okolicy, w których można tak po prostu odpocząć?

1 komentarz

Napisz komentarz