Tygodniowy planer postów
Od dłuższego czasu szukałam czegoś, co pomoże mi usystematyzować moje pomysły na blogowe notki. Arkusza, w którym będę mogła rozpisać sobie nadchodzący tydzień i działać według niego. Znalazłam nawet kilka (kilkanaście) planerów w Internecie, ale wszystkie były albo przeładowane albo strasznie kolorowe. Ja chciałam czegoś totalnie minimalistycznego i w odcieniach szarości, bo niestety nie dysponuję kolorową drukarką. Tak powstał mój planer. Z potrzeby serca po prostu.

JAK KORZYSTAĆ?

To bardzo proste jak mniemam. Na szarej belce na górze wpisuję datę danego tygodnia, bo ja wszystkie plany tygodniowe trzymam w specjalnej teczce na przyszłość. Lewa kolumna to miejsca na wpisywanie tematów na posty na każdy dzień tygodnia. Wpisuję tam obok dnia tygodnia kategorię wpisu (kuchnia, organizacja, gotowanie, kosmetyki itp.), a poniżej roboczy tytuł plus ewentualne uwagi.
W okienku Do zrobienia w punktach zapisuję sobie rzeczy, które powinnam zrobić w danym tygodniu do notek na ten lub następny tydzień. Zwykle są to przypomnienia o zrobieniu konkretnych zdjęć, grafik lub kupieniu czegoś. Natomiast część Na przyszły tydzień to zbiór luźnych pomysłów na notki w kolejnym tygodniu. 
Na samym dole w niedzielę wieczorem zapisuję statystyki z całego tygodnia. Rozszyfruję obrazki:
 • liczba unikalnych użytkowników
 • liczba odwiedzin
 • liczba fanów na Facebooku
 • liczba obserwujących na Pintereście
 • liczba obserwujących na Instagramie
Wpisuję liczbę z danego dnia, a w nawiasie – wartość, o którą ta liczba wzrosła od poprzedniego tygodnia. Przyznaję, że ta część tabelki działa bardzo motywująco.
Na koniec tygodnia kartka wygląda już bardzo kolorowo, bo na zielono oznaczam wszystkie rzeczy, które udało mi się zrobić, a na różowo te, których z jakiegoś powodu nie zrobiłam.

POBIERAJCIE:

Arkusz udostępniam Wam za darmo w wersji JPG i PDF. Obie są w bardzo dobrej jakości i gotowe do wydruku. Mam nadzieję, że komukolwiek się przyda, bo u mnie jest to już niezbędny element działania :)

Tygodniowy planer postów JPG

Tygodniowy planer postów PDF

Dajcie mi koniecznie znać czy planer Wam się podoba i czy się Wam w ogóle przyda? A może jest coś, co można by w nim zmienić, żeby był bardziej funkcjonalny? Czekam na Wasze propozycje :) Gdyby komuś bardzo zależało na jakiejś innej wersji kolorystycznej, to dajcie znać – mogę dołożyć jakiś kolor.
Będę bardzo wdzięczna za każdy lajk i udostępnienie :)

23 komentarze

 1. A spotkałaś się z kalendarzem Google? Mi on bardzo pasuje – jest prosty, nie trzeba go drukować i jeszcze przysyła mailowe przypomnienia :)
  A przy okazji – nominowałam Cię do wyzwania Liebster Blog Award – dołączysz? :)

 2. A spotkałaś się z kalendarzem Google? Mi on bardzo pasuje – jest prosty, nie trzeba go drukować i jeszcze przysyła mailowe przypomnienia :)
  A przy okazji – nominowałam Cię do wyzwania Liebster Blog Award – dołączysz? :)

 3. Uratowałaś mnie tym planerem. Mnie przyda się na pewno i chętnie z niego skorzystam. Poproszę tylko męża o wydrukowanie mi trochę kartek. Nie mam tonera w drukarce i na razie drukuję u niego. :* Buziak ogromny dla Ciebie za stworzenie czegoś tak przydatnego. :*

 4. Uratowałaś mnie tym planerem. Mnie przyda się na pewno i chętnie z niego skorzystam. Poproszę tylko męża o wydrukowanie mi trochę kartek. Nie mam tonera w drukarce i na razie drukuję u niego. :* Buziak ogromny dla Ciebie za stworzenie czegoś tak przydatnego. :*

 5. Jakoś się nigdy nie mogłam zebrać w sobie, żeby ogarnąć cały planer :) Takie pojedyncze kartki lepiej się u mnie sprawdzają.

 6. chciałabym być tak zorganizowana. Ostatnio wydrukowałam sobie cały planer od Aliny. Mam więc podział na jadłospis, plany blogowe, rzeczy ważne, kontakty, a i tak nie patrzę co gdzie wpisuję :P

 7. chciałabym być tak zorganizowana. Ostatnio wydrukowałam sobie cały planer od Aliny. Mam więc podział na jadłospis, plany blogowe, rzeczy ważne, kontakty, a i tak nie patrzę co gdzie wpisuję :P

 8. Ja działam tak już ponad dwa lata :)
  Raz miałam taki okres, że zaczęłam planować, ale wtedy każda obsuwa burzyła mój plan i po 2 tygodniach zaniechałam :)

 9. Też tak kiedyś działałam, a potem niestety zaczęłam się gubić, bo codziennie zastanawiałam się, o czym to miałam napisać…

 10. Wow, super sprawa! Dzięki za udostępnienie – pobieram, drukuję i zaczynam działać bardziej zorganizowanie. Przyda mi się to, zwłaszcza, że niebawem prawdopodobnie dojdzie mi sporo nowych obowiązków i trzeba będzie lepiej zarządzać swoim czasem :)

 11. Wow, super sprawa! Dzięki za udostępnienie – pobieram, drukuję i zaczynam działać bardziej zorganizowanie. Przyda mi się to, zwłaszcza, że niebawem prawdopodobnie dojdzie mi sporo nowych obowiązków i trzeba będzie lepiej zarządzać swoim czasem :)