Źródło

Natrafiłam dzisiaj na ciekawy film przygotowany rzez Buzzfeed, na którym pokazano wzór kobiecej sylwetki zmieniający się na przestrzeni 3000 lat. Po obejrzeniu dochodzę do wniosku, że urodziłam się o co najmniej kilkadziesiąt lat za późno. Zauważyłam też, że w historii świata było bardzo wiele okresów, kiedy to pełniejsze kształty były tymi idealnymi.


Ciekawa jestem bardzo jak odbieracie takie zestawienia. Odnajdujecie się w którymś okresie? Zastanawiam się też, jaki będzie ideał kobiecej sylwetki za np. 100 lat.


4 komentarze

  1. Aleksandra D

    Najważniejsze, żeby samemu czuć się dobrze w swoim ciele…:) Najważniejsza jest akceptacja samej siebie :)

  2. Anita Barbara

    Ktoś kiedyś mądrze powiedział, że ludzie są jak drzewa. Zdarzają się strzeliste topole, okrąglutkie buki i wiotkie brzozy. I to powinien być chyba obowiązujący kanon. Wszak każdy jest inny :) Grunt to zachować umiar w tyciu i odchudzaniu :)

  3. oxinspirationxo blogspot.com

    A kto powiedział, że teraz jest inaczej ? Np. Kim Kardashian, większość gwiazd porno. Sama jestem filigranowa ale uważam, że waga nie ma znaczenia tylko właśnie kształt i samopoczucie właścicielki.

  4. Dodałabym jeszcze jak na dzisiejsze czasy mocno wysportowane ciało kobiece zdobywa coraz więcej uwagi lub ewentualnie figura z wielką pupą ;)