Zbliża się Nowy Rok. U mnie oznacza to tylko jedno – postanowienia! Wiem, wiem – zaraz powiecie, że to bez sensu, bo postanowienia nigdy się nie sprawdzają i po pierwszym (chwilowym) zapale wszystkie chęci opadają … U mnie wygląda to nieco inaczej – postanowienia zawsze mnie motywują i dają silnego kopa, który trzyma mnie przez (co najmniej) kilka miesięcy. Dlatego w tym (nowym) roku postanawiam przeczytać 52 książki w 52 tygodnie. Jeszcze nigdy do tej pory mi się to nie udało, ale liczę na to, że rok 2014 okaże się tym pierwszym.

Photo © Abhi Sharma

Do podjęcia tego postanowienia zmotywowała mnie Karolina z bloga Prywatna Rewolucja, która pisała o tym jak znaleźć czas na czytanie. Przypomniała właśnie o akcji czytelniczej, czyli o czytaniu przez cały rok jednej książki tygodniowo. Mam ogromną nadzieję, że w nadchodzącym roku uda się to mi jak i Karolinie.

Was też zachęcam do czytania! Jak myślicie, to dobry pomysł na „zmuszenie” się do czytania? Banerek do mojej akcji wisi już na prawej szpalcie bloga, a tutaj będzie lista książek, które udało mi się przeczytać. Może się przyłączysz? :)

Moja lista chwały:

01. Alex Kava – Łowca dusz – 512 stron
02. Tomek Tomczyk – Bloger – 364 strony
03. Piotr Kraśko – Ameryka Łacińska. Świat według reportera – 160 stron
04. Dawid Kain – Dyskoteka w krematorium – trudno powiedzieć ile stron …
05. Monika Sawicka – Serwantka – 141 stron
06. Alex Kava –  Granice szaleństwa – 320 stron
07. Karolina Macios – Wdówki futbolowe – 272 strony
08. Jacek Piekara – Sługa Boży – 398 stron
09. Jacek Piekara – Młot na czarownice – 366 stron
10. Jacek Piekara – Miecz Aniołów – 432 strony
11. Jacek Piekara – Łowcy Dusz – 416 stron
12. Jacek Piekara – Płomień i Krzyż. Tom 1 – 344 strony
13. Graham Masterton – Bezsenni – 432 strony
14. Vina Jackson – Osiemdziesiąt dni żółtych – 336 stron
15. Vina Jackson – Osiemdziesiąt dni niebieskich – 336 stron

29 komentarzy

 1. Bożesz Ty mój! Kiedy zobaczyłam Twój baner przypomniałam sobie że w zeszłym roku styczniu zaplanowałam dokładnie to samo. Człowiek zapomina o takich rzeczach szybciej niż pomyśli.

 2. Bożesz Ty mój! Kiedy zobaczyłam Twój baner przypomniałam sobie że w zeszłym roku styczniu zaplanowałam dokładnie to samo. Człowiek zapomina o takich rzeczach szybciej niż pomyśli.

 3. Taka akcja jest po prostu suuuuper. :)
  Moje czytanie ostatnio podupadło. Oj bardzo podupadło.
  Ale, że chcę zorganizować u siebie pewien projekt (m.in. z czytaniem związany) to zaczynam czytać. Czytam tradycyjne książki, e-booki oraz słucham audiobooków. Chociaż nie wiem, czy te ostatnie można by zaliczyć do Twojego projektu? Myślę, że tak. :)
  Pozdrawiam Cię.
  Będę śledziła Twój blog bo jest mega ciekawy. :*

  • admin

   Audiobooki stanowczo też się doliczają :) U mnie niestety ostatnio mocno zapuściłam się z czytaniem, więc pewnie celu nie osiągnę, ale warto się motywować! :)

 4. Przyłączam się! Tylko chyba muszę zamienić 52 na 51, bo już tydzień za nami…

 5. Niestety w 2013 nie udało mi się zrealizować tego postanowienia, ale będę próbować ponownie w 2014!

 6. fajna akcja, chętnie bym się przyłączyła, ale przy małym dziecku ciężko czasami znaleźć czas na czytanie, ale dla Ciebie powodzenia :)

 7. Powodzenia. Lubię czytać ale mam do czytania jeszcze mangi i komiksy, granie w gry a to wszystko od 22 bo mam małe dziecko.

 8. Ja obecnie kończę 79 książkę w tym roku, więc sama akcja nie jest do końca dla mnie, ale uważam, że takie inicjatywy są świetne. Jeśli choć jedna osoba przeczyta jedną książkę więcej to już zawsze coś :)

 9. Ambitny plan :D Matura za pasem, więc czas będzie ograniczony, ale też spróbuję :)

 10. życzę powodzenia :) ja w tym roku przeczytałam tylko 40 książek, ale w poprzednim udało mi się nawet przebić 52 książki, bo przeczytałam ich 60 :) różnie to niestety bywa z wolnym czasem na czytanie ;/

 11. Dammit, w tym roku tylko 44, ale za rok na pewno będzie lepiej! :> A tak na serio, życzę powodzenia i trzymam kciuki, bo wiem, że czasem bardzo ciężko jest znaleźć chwilę na książkę.

 12. w tym roku przeczytałam tylko 28 książek i jeszcze jedną kończę:)
  a w przyszłym roku mam nadzieje że będzie ich trochę więcej:)

  • Mam nadzieję, że dam radę. Ala, może warto spróbować np. zmniejszyć tą ilość o połowę na początek? :)

 13. Ja w mijającym roku się przyłączyłam :) Przeczytałam 52 książki i będę kontynuować wyzwanie w 2014 roku!