Zapewne będziecie zdziwione tym, że piszę o kosmetyku, którego nie miałam w pełnym wydaniu, a jedynie miniaturkę. Zwykle mi się to nie zdarza. Tym razem jednak pozwoliłam sobie na małe odstępstwo, ponieważ – po pierwsze – miałam dwa takie opakowania, a po drugie – mleczko jest niesamowicie wydajne. Jak już zapewne zauważyłyście, mowa o mleku do ciała ze Scottish Fine Soaps.
Scottish Fine Soaps – Au Lait
Od producenta:
Au Lait to wspaniała kolekcja, która dzięki zawartości organicznego mleka – ujędrniających i odbudowujących glicerydów mlecznych, masła Shea, masła kakaowego i witaminy E dosłownie pieści Twoją skórę. Te niebiańskie kosmetyki sprawią, że Twoja skóra będzie nawilżona, gładka i delikatnie miękka! Au Lait Mleko Do Ciała będzie nawilżać i chronić Twoją skórę, która pozostanie gładka jak satyna. Zawarte w nim białko mleka oraz jedwab znane z naturalnych właściwości anty-utleniających i nawadniających wygładzą, odmłodzą i rozświetlą skórę. Au Lait Mleko Do Ciała to niezwykły aldehydowy związek zapachowy kwiatów i mleka na który składają się różowe dzwoneczki (Muguet Rose) i sproszkowane fiołki zmieszane z kremowym drzewem sandałowym i mlekiem. [źródło]
Scottish Fine Soaps – Au Lait
Jak widzicie powyżej, obietnice producenta są naprawdę górnolotne. Powiedziałabym, że ten, kto tworzył ten opis miał bardzo bogatą wyobraźnię. Mleczko ma przede wszystkim niesamowity zapach – mleczno-kwiatowy. Jest bardzo przyjemny, ale niestety nie utrzymuje się na ciele tak długo, jakby mógł. Wiem jednak, że niektórych będzie to raczej zaleta niż wada. Produkt nawilża bardzo delikatnie, ale za to skóra rzeczywiście jest miękka i gładka. Nie wypowiem się o ujędrnianiu, bo tak naprawdę nie spotkałam się jeszcze z żadnym balsamem ani mleczkiem do ciała, które w jakikolwiek sposób by to czynił.
Mleczko ma konsystencję raczej jogurtową. Do mleka mu jeszcze kawałek. Jest lejące, ale bez przesady ;) No i mimo tego, że jest raczej rzadkie, jest niesamowicie wydajne! Jednocześnie bardzo szybko się wchłania i nie zostawia żadnej tłustej warstwy.
Podsumowując – jak dla mnie super. Jedynym minusem tego produktu jest niestety cena. Pełne opakowanie (200ml) kosztuje aż 48.90zł. Możecie je kupić w sklepiku internetowym.
Scottish Fine Soaps – Au Lait

Używałyście? Byłyście zadowolone? :)

7 komentarzy

  1. Pierwszy raz widzę ten produkt ale już mi się oko na niego świeci :D lubię takie mleczne kosmetyki,spróbuję go poszukać :)