Trudno mi wyobrazić sobie wakacje bez internetu. Jednym z moich głównych kryteriów w wyborze miejsca, do którego jedziemy jest właśnie dostępność sieci. Co za tym idzie – bardzo trudno jest mi obejść się bez telefonu. Zdaję sobie sprawę z tego, że eksploatuję go w 150 proc. ale jestem z tego stanu bardzo zadowolona. Telefon przydaje się także podczas podróżowania. Mam dla Was spis kilku aplikacji mobilnych (na iOS), które wiele razy uratowały mi (prawie) życie.

MAPY GOOGLE

To chyba najczęściej wykorzystywana przeze mnie aplikacja świata. Nie wyobrażam sobie podróżowania bez niej. Należy jej się pierwsze miejsce. Mapa jeszcze nigdy mnie nie zawiodła. A StreetView sprawia, że zawsze wiem, jak trafić w konkretne miejsce. Dodatkowo – od kiedy działa w niej planowanie podróży w każdym większym europejskim mieście jestem w stanie bezproblemowo poruszać się komunikacją miejską. Czego chcieć więcej?

Pobierz: iOS, Android

PROGNOZA POGODY – SOLAR

Jest wiele aplikacji pogodowych na smartfony. Jednak to Solar podbił moje serce. Przede wszystkim prostotą i swoją estetyką. Bo nie ukrywam, że dla mnie aplikacja musi być po prostu ładna. A Solar właśnie taki jest.

Pobierz: iOS, Android

EVERNOTE

To cudowna aplikacja, która służy mi za notatnik w trakcie podróży. Zapisuję w niej często plan podróży, wszystkie listy rzeczy do zobaczenia, zdjęcia (na których mogę sobie coś dorysować), wycinki ze stron poświęcone różnym miejscom lub po prostu luźne notatki z pomysłami np. na blogowe posty. W czasie podróży często mam natchnienie, które niezapisane umyka. Evernote jest też dostępny w wersji przeglądarkowej, więc wszystko, co zapiszemy w telefonie, odnajdziemy także w komputerze.

Pobierz: iOS, Android

DROPBOX

Jeżeli podczas wyjazdu potrzebuję mieć przy sobie jakiekolwiek dokumenty (potwierdzenia przelewów, rezerwacji) zawsze używam do tego Dropboxa. Ufam mu bardziej niż Dyskowi Google i jeszcze nigdy mnie nie zawiódł. Pełna synchronizacja między wszystkimi urządzeniami i polska wersja językowa to tylko niektóre plusy.


Pobierz: iOS, Android 

TRANSLATOR

O ile w większości miejsc można się dogadać po angielsku, tak w niektórych krajach mam problemy ze zorientowaniem się o co chodzi w otaczających nas napisach. Wtedy bardzo przydaje się Google Translator. Jedyny, najlepszy i darmowy ;)


Pobierz: iOS, Android 

TRIPADVISOR

Ta aplikacja to moje wyjazdowe kompendium wiedzy! Dzięki niej zawsze mam pod ręką ranking najbliższych atrakcji turystycznych i – przede wszystkim – restauracji. Najgorszą możliwą sytuację na urlopie w obcym mieście jest nieznajomość knajp… Poza tym zawsze pod ręką mamy opinie innych internautów.


Pobierz: iOS, Android 

YANOSIK

Na koniec polski akcent, czyli Yanosik – ułatwiacz jazdy po Polsce. Nie wyobrażam już sobie jakiejkolwiek wyprawy samochodowej w naszym kraju bez Yanosika. W czym pomaga? Ogromna baza użytkowników jest gwarantem wyłapania większości sytuacji na polskich drogach. Zgłaszają oni patrole policyjne, fotoradary, wypadki i wiele innych zagrożeń. Jadąc z włączonym Yanosikiem już nic nas nie zaskoczy :P


Pobierz: iOS, Android
Znacie jeszcze jakieś pomocne aplikacje? Bardzo chętnie je poznam. A może jesteście zainteresowani wpisem o moich ulubionych grach mobilnych na wakacje? :)

Comments are closed.