Za każdym razem, kiedy muszę pod prysznicem zmagać się z maszynką do golenia powtarzam sobie, że to już ostatni raz. Że już mi się nie chce. Zastanawiam się, jak to – kurczę – jest możliwe, że to wszystko tyle trwa i tak trzeba się namęczyć, żeby dobrze wyglądać i (przede wszystkim!) dobrze się czuć. Nie wiem, czy też tak macie, ale mi najgenialniejsze pomysły przychodzą do głowy właśnie pod prysznicem. I właśnie któregoś dnia stwierdziłam, że trzeba coś z tym zrobić. I (mimo wielkich obaw!) podjęłam decyzję, że to najwyższy czas, żeby zainteresować się depilacją laserową i w końcu zrobić ze sobą porządek. Tym samym depilacja laserowa stała się faktem!

Depilacja laserowa

Poszukiwania czas zacząć

Z tą myślą zaczęłam robić research. Internet okazał się kiepskim źródłem i postanowiłam popytać koleżanek, czy któraś gdzieś coś robiła i czy będzie w stanie mi polecić jakiś gabinet. To był strzał w dziesiątkę! N. poleciła mi miejsce, w którym sama wykupiła pełny pakiet, a że ma wybitnie ogromne oczekiwania w stosunku do wszystkiego, stwierdziłam, że warto spróbować. Na stronie okazało się, że akurat jest promocja – można odebrać darmowy zabieg na pachy i na miejscu dowiedzieć się, jak to wszystko w ogóle wygląda. Szkoda było nie skorzystać i tak też zrobiłam.

Na marginesie – promocja nadal trwa! Na stronie depilacja.pl nadal można odebrać darmowy zabieg na pachy o wartości 139zł. Gabinet Depilacja.pl znajduje się w salonie Denique przy Al. Niepodległości 92/98 w Warszawie.

Za pierwszym razem poszłam na ten darmowy zabieg na pachy, ale atmosfera, brak bólu i niesamowicie sympatyczna pani Natalia sprawiły, że zdecydowałam się też na nogi. Wszystko wskazuje na to, że pozwolę sobie na cały pakiet i w końcu będę miała święty spokój i zapomnę o maszynkach! Przy okazji pomyślałam, że przygotuję dla Was relację ze wszystkich zabiegów, bo może są wśród Was osoby, które tak jak ja do tej pory wahają się i nie bardzo wiedzą, czego się po depilacji laserem spodziewać. Sama szukałam czegoś podobnego i przyznam, że internet mnie trochę zawiódł pod tym względem. A naprawdę nie ma się czego bać! Dzisiaj będzie sporo teorii i wprowadzenie, a za tydzień opowiem o moich pierwszych wizytach, czyli depilacji nóg i pach.

Depilacja laserowa – jak to działa?

Przede wszystkim decydując się na depilację w Depilacja.pl, decydujecie się na depilację laserową laserem diodowym, czyli trwałe usunięcie owłosienia przy użyciu lasera. Bardzo wiele gabinetów oferuje natomiast depilację IPL, który nie jest laserem. Różnica pomiędzy laserem a IPL polega głównie na skuteczności usuwania owłosienia i ilości zabiegów potrzebnych do depilacji. Uświadomiła mi to dopiero Natalia Wysocka, która pracuje w depilacja.pl.

Wyjaśniła, że fale lasera mają tę same długości fali i działają w sposób celowany na włos, a konkretnie na jego barwnik, nie szkodzą tkankom dookoła. W przypadku zastosowania IPL pacjent jest poddawany naświetlaniu różnej długości fali, co powoduje rozgrzanie okolicznych tkanek – IPL nie działa wybiórczo na włos.

Najważniejsza różnica pomiędzy laserami do depilacji a IPL polega na ich skuteczności oraz ilości zabiegów, jakie należy wykonać. Żeby Wam to uświadomić – na jeden zabieg z użyciem lasera, należy wykonać średnio trzy i więcej zabiegów lampami polichromatycznymi (uzyskując i tak słabszy efekt). Przy używaniu IPL całkowite usunięcie owłosienia jest trudniejsze, ponieważ cebulki włosów po naświetlaniu mogą być uszkodzone, „zdeformowane” przez co skuteczna depilacja laserowa może być trudniejsza. Moja rada? Zamiast iść na IPL od razu róbcie depilację laserową.

Depilacja laserowa

Jak wygląda sama depilacja?

Nigdy nie zastanawiałam się nad tym, jak wygląda sam zabieg depilacji laserowej. Miałam w głowie tylko tyle, że to pewnie boli. Na szczęście nie jest aż tak źle! Do tego używany w Depilacja.pl Light Sheer Duet ma dwie głowice – małą (LightSheer ET) i dużą (LightSheer HS). Mała ma wymiary 9×9 mm i ma system chłodzący, który służy do skutecznej i precyzyjnej depilacji dowolnych obszarów ciała, jak również miejsc trudno dostępnych. Depilacja nią w ogóle nie boli (przynajmniej mnie). Czuje się jedynie delikatny chłód. Duża natomiast ma wymiary 22×35 mm i działa jak odkurzacz ;) Służy do depilacji dużych powierzchni. Przykłada się ją do ciała, a ona zasysa fragment ciała, dzięki czemu lepiej widzi włos. Uczucie jest takie, jakby ktoś delikatnie Was szczypał.

Przeciwwskazania i wskazania

Kto przede wszystkim powinien zainteresować się depilacją laserową? Osoby, które mają grube, czarne i wrastające włosy. A także te, które mają problemy z zapaleniem mieszków włosowych i podrażnieniami po goleniu. Tak naprawdę spełniam wszystkie wymagania…

Przeciwwskazań jest sporo i przed podjęciem decyzji o depilacji laserowej trzeba (KONIECZNIE!) zrobić rachunek sumienia. O wszystkich problemach ze skórą trzeba też powiadomić osobę, która będzie wykonywała zabieg.

Przeciwwskazania bezwzględne:
– choroby nowotworowe
– wszczepiony defibrylator lub symulator serca
– metalowe implanty
– epilepsja
– cukrzyca
– choroby endokrynologiczne
– przewlekłe choroby skóry, np. bielactwo, łuszczyca, rybia łuska
– fotodermatozy i choroby pęcherzowe skóry
– zaburzenia krzepnięcia krwi, stosowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi
– nadwrażliwość na światło
– tendencje do powstawania przebarwień lub bliznowców
– zabiegu nie wykonuje się na żylakach i tatuażach
– włosy rude, siwe, blond – stanowią przeciwwskazanie w miejscu zabiegu ze względu na brak melaniny w mieszku włosowym (brak lub bardzo mała skuteczność zabiegu)

Przeciwwskazania względne (czasowe):
– ciąża i okres karmienia piersią
– indywidualna terapia hormonalna (hormony światłouczulające)
– opalenizna
– aktywne infekcje skóry
– infekcje wirusowe, bakteryjne, grzybicze w miejscu wykonania zabiegu
– przyjmowane leków antydepresyjnych, psychotropowych, sterydów
– zażywanie antybiotyków z grupy tetracyklin
– dermabrazja laserowa wykonana w ciągu ostatnich trzech miesięcy na powierzchni depilacji
– niektóre zabiegi dermokosmetyczne i chirurgiczne
– zdjęcia rentgenowskie na 1 tydzień przed zabiegiem
– miesiączka w pierwszych 3 dniach cyklu (przy największym plamieniu)
– spożywanie alkoholu (24 godziny przed zabiegiem)

Tyle słowem wstępu. Za tydzień opowiem Wam ze szczegółami, jak wygląda pierwsza wizyta, jak się do niej przygotować i co robić już po zabiegu. Jestem bardzo ciekawa czy zastanawiałyście się kiedyś nad depilacją laserową? A może macie ją już za sobą? Ach! Gdybyście miały jakiekolwiek pytania, pytajcie. Pani Natalia obiecała, że odpowie na wszystkie wątpliwości.

komentarzy 5

  1. Buuuuu to tak jak z tym urządzeniem do depilacji – dla wszystkich tylko nie dla blondynek :p A już czytając zaczęłam się zastanawiać czy gdzieś w okolicy nie robią takich zabiegów – też chętnie pozbyła bym się włosków na stałe chociaż z nóg :)

Napisz komentarz