Grupy na Facebooku. Miejsca, o których mówi się wszędzie, ale niekoniecznie wiadomo, jak znaleźć te, które mogą być dla nas interesujące. A przede wszystkim – te, które mogą być nam przydatne. Od kilku miesięcy nieustannie poszukuję inspirujących miejsc, które nie tylko podrzucą mi nowe, ciekawe pomysły, ale także będą ratunkiem w sytuacjach kryzysowych. Wiecie, że od początku roku jestem totalnie wkręcona w świat bullet journal. I właśnie między innymi powiązane z nim grupy na Facebooku chciałabym Wam polecić. Ale nie tylko, mam dla Was zestawienie – w mojej opinii – najciekawszych i najbardziej pomocnych miejsc, które – jestem przekonana – na pewno Wam się spodobają!

Grupy na Facebooku

Grupy na Facebooku – bullet journal

Bullet Journal Polska

To w zasadzie moja najukochańsza grupa na Facebooku, która rozrasta się w zastraszająco szybkim tempie. Skupia wokół siebie osoby, które – jak ja – całkowicie przepadły w świecie bullet journal. Obecnie mamy już blisko 700 osób, a codziennie przybywają kolejne.

Co w niej znajdziecie – mnóstwo inspiracji na ciekawe kolekcje w bujo, pomoc w sytuacjach, kiedy nie wiecie jak coś zrobić albo od czego zacząć, informacje o ciekawych promocjach i – przede wszystkim – niesamowicie przyjazną atmosferę, która jest nie do zastąpienia! Jako, że większość osób mieszka w Polsce, zawsze jest szansa na znalezienie bratniej duszy w swoim mieście!

Bullet Journal Junkies

Prawdopodobnie największa grupa na Facebooku poświęcona właśnie bujo. W tym momencie należy do niej ponad 50 tysięcy osób z całego świata. Co za tym idzie – pojawia się tam ogrom zdjęć, pytań, dyskusji. Jeżeli szukacie pomysłu na cokolwiek związanego z bujo, z niemal 100-procentową pewnością powiem Wam, że po wpisaniu słów kluczowych w wyszukiwarkę, znajdziecie tam odpowiedź. Oczywiście grupa działa w języku angielskim.

Grupy na Facebooku – wspieranie kreatywności

Wszystkiego kreatywnego

Najlepszym określeniem tego miejsca jest opis:

Grupa dla tych, którzy lubią swoje pomysły i dlatego chcą je wreszcie wyprowadzić na ludzi. To wirtualne miejsce, w którym będziemy inspirować się do działania i wprowadzania zmian do swojej codzienności – po to by działać skuteczniej i kreatywniej.

Założycielką tego niezwykle pozytywnego miejsca jest Paulina Pamuła, dziewczyna, która przedstawia siebie jako edukatorkę dorosłych. Uczy za pośrednictwem kursów online i webinarów realizacji pomysłów. W sposób bardzo przyjemny w odbiorze. W grupie Wszystkiego kreatywnego znajdziecie mnóstwo inspiracji i podejmiecie kreatywne wyzwania. Przede wszystkim dowiecie się, czym jest Dzień Dobrej Wiadomości!

Grupa inspiracyjna – Uwolnij Słowa

To idealne miejsce dla copywriterów. Stworzone przez Małgorzatę Kalbarczyk-Leonczuk.

Znajdziesz tu piątkowe kreatywki (copywriterskie), czwartkowe wyzwania artystyczne, świetną atmosferę, mnóstwo energii! Do tego podpowiedzi, motywację i wsparcie od zaangażowanych członków społeczności Uwolnij Słowa. Masz pytanie? Pytaj! A może szukasz nazwy dla swojego biznesu, marki lub produktu? Pomożemy Ci!

Ja dopiero niedawno zaczęłam rozglądać się po tej grupie, ale już widzę, jak duży ma potencjał. Nie jest to kolejne miejsce zaśmiecone ogłoszeniami. Nie nie. Znajdziecie tam codzienną porcję inspiracji i kreatywne wyzwania, które pomagają rozwijać skrzydła. Co dla copywritera jest przecież bardzo ważne!

Grupy na Facebooku – pomocne dla blogerów (i nie tylko)

Biznes, blogowanie i marketing dla kreatywnych kobiet

Tej grupy po prostu nie mogło zabraknąć w tym zestawieniu! Niesamowite miejsce stworzone przez najbardziej pomocną i najchętniej dzielącą się swoją wiedzą blogerką – Ulą Phelep, którą na pewno wszyscy doskonale znacie. Bo nie sposób jej nie znać. Jej grupa jest przeznaczona dla wszystkich kobiet. I jedynym warunkiem, aby móc do niej dołączyć, jest zapisanie się na newsletter, do czego serdecznie namawiam, bo Ula przekazuje w nim ogromne porcje bardzo przydatnych informacji.

Grupa dla kreatywnych kobiet, które pragną rozwinąć swój biznes oraz bloga i wznieść je na wyższy poziom.

W grupie jest już ponad 7 tysięcy kobiet, a nadal panuje w niej porządek i przemiła atmosfera. Poza codziennymi akcjami tematycznymi (poszukiwany/poszukiwana, linkowe party itp.) każda z uczestniczek może zadawać dowolne pytania dotyczące bloga, internetowego biznesu, marketingu. Co jest najważniejsze? Zawsze znajdzie się co najmniej kilka osób, które z ogromną życzliwością udzielą odpowiedzi. Dadzą kopa na rozpęd albo kulturalnie zwrócą uwagę. Ta grupa to istna kopalnia wiedzy!

Rozwój, Biznes, Kariera. Poznajemy tajniki, odczarowujemy nieznane

Grupa, którą niestety dopiero stosunkowo niedawno odkryłam, ale już pokochałam. Co mnie do niej przyciągnęło? Przede wszystkim założycielka, czyli jedna z moich ulubionych blogerek (i youtuberek) – Ewelina Mierzwińska. Ewelina poza tym, że prowadzi swoje miejsce w sieci, jest także certyfikowanym coachem, czyli naprawdę wie, co mówi i pisze. A jej grupa?

To grupa dla kobiet, które biorą życie w swoje ręce lub chcą się tego nauczyć od innych Super-Babek! Wzajemnie wspieramy się w rozwoju osobistym, zawodowym i biznesowym. Pytamy, doradzamy, dyskutujemy, dzielimy się wiedzą.

Czyli? Miejsce, w którym znajdziecie mnóstwo ciepła i pozytywnej energii. A to wszystko wymieszane z dużą dawką motywacji i pożytecznych informacji. Czego chcieć więcej?

Profesjonalne i kreatywne blogowanie

Miejsce, które przede wszystkim służy poszerzaniu grona odbiorców bloga.

Grupa została utworzona, by zrzeszać osoby, które chcą doskonalić i rozwijać swoje blogi. Jeśli chcesz promować swój blog, poddać go ocenie, a także dowiedzieć się nowych rzeczy o blogowaniu, promocji bloga w sieci i sprawach technicznych związanych z WordPressem oraz Bloggerem, to miejsce dla Ciebie.

Znajdziecie tam codzienne akcje – miejsce na ogłoszenia, promowanie swojego bloga, kanałów social media, ale także dyskusje na okołoblogowe tematy, z których można wyciągnąć wiele budujących wniosków.

Strona WWW to proste

Na koniec coś bardziej technicznego, czyli grupa stworzona przez Olę Gościniak.

W naszej grupie możesz zadawać pytania związane z Twoją stroną WWW. Chciałabym, aby było to dla Ciebie miejsce, gdzie nawiążesz znajomości i podzielisz się swoimi sukcesami i pomysłami.

Krótko mówiąc? Jeżeli macie jakiekolwiek problemy techniczne związane ze swoją działalnością w sieci, działaniem bloga, mailingu, strony – w tej grupie zawsze znajdzie się ktoś, kto pomoże. Do tego pomoże w sposób zrozumiały.

Jeżeli znacie jakieś grupy, które warto byłoby dodać do tego zastawienia, dajcie koniecznie znać w komentarzach.

Znalazłeś idealne miejsce dla siebie? Pomóż innym i udostępnij ten post swoim znajomym!

komentarzy 12

  1. Dzięki piękne za polecenie mojej grupy! :) Tak jak na początku nie byłam pewna grup i tego, czy warto się w nie angażować tak teraz uważam, że nie tylko warto się angażować, ale też i warto budować swoje własne! :)

  2. Świetne zestawienie. Nie znam tylko jednej z tych grup, a z pozostałych korzystam pełnymi garściami i uważam, że można z nich naprawdę wiele wyciągnąć i dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy.

  3. Ekstra zestawienie – na początku byłam sceptycznie nastawiona do grup, ale coraz bardziej się przekonuję :) Atmosfera, jeśli można użyć tego określenia w kontekście sieci, wsparcie i świadomość, że nie jestem sama z moimi rozkminkami są bezcenne! Dzięki za podrzucenie paru, których nie znałam i… do zobaczenia gdzieś tam na jednej z nich :)

Napisz komentarz