#kreatywnebujo na marzec złapało opóźnienie. Obiecywałam, że będę się wyrabiać z wyzwaniem w ostatnich dniach miesiąca, a wyszło jak zwykle. Pokonał mnie nawał spraw rodzinnych. Ale wierzę, że mi wybaczycie. Na pocieszenie powiem Wam, że w tym miesiącu zamierzam podczas „Planowania na ekranie” realizować hasła wyzwania! #kreatywnebujo na marzec będziemy więc realizować razem!

SPRAWDŹ WSZYSTKIE EDYCJE WYZWANIA #KREATYWNEBUJO

Marzec w moim bujo będzie wyjątkowo fioletowy. To oczywiście bezpośrednie skojarzenie z krokusami, ale pomyślałam, że zamiast tych kwiatów wykorzystam inne. Połączeniem jest jednak własnie barwa. Jest pięknie, jest fioletowo. A co za tym idzie – pasuje również do marcowych wklejek do bujo, które nadal możecie sobie pobrać.

Pobierz wklejki na marzec do swojego bullet journala!

Spodobał się Wam pomysł z zeszłego miesiąca, czyli moje propozycje interpretacji haseł z #kreatywnebujo. W tym miesiącu również mam dla Was podpowiedzi!

#kreatywnebujo na marzec – podpowiedzi do tematów

  1. Rzeczy, które kocham – pomysłów mam kilka. Przychodzi mi do głowy rysunkowa wersja wyliczenia poszczególnych rzeczy, a może po prostu lista;
  2. Krokusowy dywan – jeżeli uda się Wam zrobić zdjęcie, warto je wydrukować i wkleić do bujo. A może po prostu rozwiążecie to rysunkiem?
  3. Napisz coś dłuższego – to będzie dzień ćwiczenia kaligrafii. Spróbujcie w innym stylu niż zwykle napisać coś dłuższego niż cytat. Może wiersz? A może jakieś wspomnienie?
  4. Sprawy, których jeszcze nie zrealizowałam – od początku roku, a może od zawsze? Może są jakieś sprawy, które nadal zalegają w Waszych głowach i nie możecie się do nich zmusić? Zapisane to już prawie zrealizowane ;)
  5. Marcowa wishlista – ja lubię mieć taką wishlistę na każdy miesiąc. Dzięki temu mogę sobie wizualizować swoje zachciewajki;
  6. Czyste biurko czy bałagan? – w jakich warunkach planuje się Wam najlepiej? A jak odpowiedzieć? Może zdjęciem? Może opisem?
  7. „Aby do wiosny!” – tutaj już typowo piśmienniczo! Długopisy, brushpeny, pióra w dłoń i piszemy. Tak, żeby cieszyło nasze oczy :)
  8. Kobietą być – to hasło jest bardzo pojemne. Możecie tu rysować skojarzenia, opisać swoją historię, wypisać listę swoich zalet albo wad. Feel free!
  9. Marcowa playlista – tu chyba nic nie muszę tłumaczyć. Tworzymy playlistę, której słuchamy tej wiosny. Jestem ciekawa, co Wam w sercach gra!
  10. Męskie skojarzenia – były kobiety, teraz mężczyźni. Co się Wam kojarzy z mężczyznami?
  11. Wieś czy miasto? – gdzie mieszkacie, a może gdzie chcecie mieszkać? Lista ulubionych miast/wsi, a może rysunki powiązane z nimi?
  12. „Jedna jaskółka wiosny nie czyni” – tutaj ponownie sugeruję kaligrafię :)
  13. Konewka, doniczka, ogród – ten temat natomiast powinien zmotywować Was do wiosennych, ogrodowych doodli. A może pójdziecie w zupełnie innym kierunku i stworzycie swoją ogrodową listę?
  14. Przylaszczkowy świat – marzec to miesiąc, kiedy kwitną różne rośliny. Jedną z nich jest przylaszczka. Warto ją namalować? Może akwarele pójdą w ruch?
  15. Coś słodkiego daj – tłusty czwartek już za nami, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby rozpisać słodkości, których chcecie spróbować albo chcecie zrobić wiosną;
  16. Turlająca panda – tego dnia przypada Dzień Pandy! Trzeba więc ją jakoś uhonorować. Rysunkiem? :)
  17. Zielono mi – Dzień św. Patryka to naprawdę zielone święto. Tu macie bardzo duże pole manewru;
  18. O czym myślisz przed snem? – o niebieskich migdałach, a może o planach na kolejny dzień? Stwórz swoją mapę wieczornych myśli;
  19. Pogoda w bujo – zapisujesz czy w ogóle masz to w nosie? Może warto przygotować jakiś pogodowy tracker?
  20. Jaka była dla mnie ta zima? – podsumuj ostatnie zimowe miesiące. Co się wydarzyło? Jakie ciekawe rzeczy zrobiłaś? Udało się zrealizować wszystkie postanowienia?
  21. Pierwszy dzień wiosny – trzeba ten piękny moment odpowiednio uczcić, prawda?
  22. Chcę spróbować – stwórz listę rzeczy, które chcesz zrobić w najbliższych miesiącach wiosennych. Takie wiosenne to do :)
  23. Codzienna rutyna – jak wygląda? Jak wygląda Twój standardowy dzień?
  24. Ludzie, którzy mnie inspirują – nie koniecznie znani w szerszym świecie, może właśnie takie tylko z Twojego kręgu? U mnie pewnie padnie na instagramerów :)
  25. Motyle – rysujemy!
  26. Ważne daty w bujo – jak je zapisujesz i co robisz, kiedy zmieniasz notes?
  27. Przeczytam wiosną – lista książek, po które sięgniesz tej wiosny;
  28. Kwiatowe doodle – rysujemy ponownie ;)
  29. Odwiedzę wiosną – lista miejsc, które planujesz odwiedzić tej wiosny. Bo wiecie, wiosna to czas, kiedy można w końcu ruszyć w teren!
  30. Wiosna na 10 sposobów – może spróbujecie ją opisać, a może po prostu napiszesz słowo wiosna na 10 różnych sposobów;
  31. Marcowe wspomnienia – jaki był ten marzec? Co ciekawego się wydarzyło?
#kreatywnebujo na marzec

#kreatywnebujo na marzec

W takim razie zapewne zastanawiasz się, jakie są zasady udziału w wyzwaniu?

  1. Śledź mnie @tosiakowo, Angelikę @planner_fluwia, Monikę @bretania_i_ja, Joannę @kobieta_z_pasja i nasze oficjalne konto @bulletjournalpolska na Instagramie.
  2. Nie zapomnij też o: moim kanale na YouTubeblogu Kobiety z Pasją i jej kanale na YouTube!
  3. Skoro tu jesteś, to na pewno spodoba Ci się grupa na Facebooku – Bullet Journal Polska.
  4. Pobierz sobie listę zadań, którą znajdziesz poniżej.
  5. Podziel się informacją o wyzwaniu ze swoimi znajomymi używając hashtaga #kreatywnebujo i każdego innego, którego używasz normalnie.
  6. Codziennie odpowiadaj na zadanie w dowolnej formie: rysując lub kaligrafując. Najlepiej w swoim bullet journalu. Interpretacja jest dowolna!
  7. Jeżeli masz ochotę, pokaż swoją odpowiedź na Instagramie używając hashtaga #kreatywnebujo.
  8. Sprawdzaj odpowiedzi innych uczestników wyzwania – komentuj, lajkuj i zadawaj im pytania!
  9. Przede wszystkim – baw się dobrze! :)

Wklej tematy do swojego bujo

Przygotowałam dla Was wklejkę do bullet journali z tematami wyzwania. Dostępna jest dla wszystkich, a możecie ją pobrać klikając w poniższy guzik. Jeżeli potrzebujecie dopasować ją do swojego notesu, wystarczy podczas drukowania ustawić odpowiednie zmniejszenie wydruku. Ale to już trzeba robić metodą prób i błędów.


Jeżeli korzystasz z wklejek i bierzesz udział w wyzwaniu #kreatywnebujo, koniecznie zostaw mi komentarz i zajrzyj do podlinkowanego wyżej posta. Jest tam ankieta, za której wypełnienie będę przeogromnie wdzięczna! No i cóż – baw się dobrze!

Comments are closed.