Okazuje się, że przygotowywanie wyzwania #kreatywnebujo i wklejek stało się dla mnie takim wyznacznikiem czasu. Dzięki temu wiem, że miesiąc się kończy. Oczywiście, teraz – jak to zwykle bywa – nie ogarnęłam się dostatecznie szybko i wrzucam Wam hasła na ostatnią chwilę. Ale mam nadzieję, że przynajmniej się Wam spodobają i dostarczą dużo radości w nadchodzących tygodniach. Łapcie – #kreatywnebujo na luty!

SPRAWDŹ WSZYSTKIE EDYCJE WYZWANIA #KREATYWNEBUJO

Luty to oczywiście miesiąc miłości, więc nie mógł obejść się bez haseł związanych chociaż lekko z Walentynkami. Ale myślę, że będą odpowiadać każdemu. No i nie stanowią oczywiście całości wyzwania. Znajdziecie tam też hasła typowo bullet journalingowe, trochę samorozwoju, trochę pisania i nawet coś, co pewnie byłoby fajnie narysować. Także dla każdego coś dobrego.


Pobierz wklejki na luty do swojego bullet journala i pomóż, odpowiadając na krótką ankietę!

Pomyślałam też sobie, że może warto byłoby napisać Wam jakieś wskazówki związane z poszczególnymi hasłami, bo często pytacie się nas, jak interpretować dane tematy. Odpowiadamy wtedy oczywiście – w tym wyzwaniu obowiązuje pełna dowolność, ale wiem z własnego doświadczenia, że czasami mała podpowiedź może porządnie pobudzić kreatywność. Dajcie znać, czy te podpowiedzi w ogóle Wam się przydadzą!

#kreatywnebujo na luty – podpowiedzi do tematów

 1. Idzie luty, podkuj buty – to przysłowie, które możesz na przykład ładnie wykaligrafować, albo z zupełnie innej beczki – spróbować rozrysować;
 2. Za pięć lat będę… – tu masz pole do popisu. Moja sugestia? Może spróbuj stworzyć list do siebie samej za pięć lat? Zapisz go gdzieś albo skorzystaj z serwisów, które oferują taką usługę (zwykle za darmo). Ja kiedyś wysłałam list do siebie samej i było to niezwykłe doświadczenie!
 3. Kolor na luty – to całkiem proste. Możesz po prostu na samym początku miesiąca zrobić sobie próbnik pisadeł w danym kolorze, żeby nie musieć ich codziennie poszukiwać :)
 4. Jak spędzasz czas z bliskimi? – ja bym stworzyła listę pomysłów na spotkania, a może listę miejsc, które chcesz z nimi odwiedzić?
 5. Za co kocham siebie? – o, tutaj pierwsze, co wpadło mi do głowy to mapa myśli. W środku Ty, a później odchodzące na boki rzeczy/cechy, które Cię charakteryzują i określają;
 6. Zegar z kukułką – może rysunek, a może opis historii/osoby, z którą Ci się kojarzy?
 7. Mieszkam w… – opis Twojego miasta/miasteczka/wsi? Fajne miejsca w okolicy? A może z innej strony – pierwszy urban sketch w Twoim wykonaniu?
 8. Amorek – to wygląda na typowe hasło do rysunku, ale może spróbuj na przykład zrobić całą stronę z napisami w różnym stylu?
 9. Wymarzona randka – opisz tę, która zapadła Ci w pamięci albo tę, o której dopiero marzysz. A może stwórz całą listę?
 10. Serce na 10 sposobów – napisane, narysowane, wyklejone, co tylko chcesz :)
 11. Bitwa na śnieżki – ja bym poszła w napis, ale kto broni, żebyś na przykład narysowała taką scenkę rodzajową?
 12. Love is in the air! – to w sumie piosenka, więc wpadło mi do głowy, że można przecież na przykład rozrysować zapis nutowy tego najbardziej znanego fragmentu!
 13. Romantyczna playlista – no, tu nie pozostaje nic innego, jak zrobienie pięknej listy!
 14. Miłość rośnie wokół nas – to Król Lew! Więc może jakiś rysunek? A może wykaligrafowany tekst refrenu? Bo – czy jest tu ktoś, kto go nie zna?!
 15. Cytat na dziś – tu polecam zajrzeć do One Little Smile i skorzystać z generatora cytatów. A później zostaje już tylko – wziąć pisadło w dłoń i pisać! :D
 16. Plany na tegoroczne wakacje – tu pewnie nie skończy się na liście. Mamy luty, więc czas zabrać się za planowanie – lista ewentualnych destynacji, plan podróży, porównanie hoteli? To wszystko trzeba zacząć już robić! A może pomóc Wam w formie posta?
 17. Psiaki czy kociaki? – to teoretycznie Dzień Kota, ale jeżeli wolisz psy, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby poświęcić im fragment Twojego bujo. Wklej zdjęcie swojego pupila?
 18. Co znaczy moje imię? – zastanawiałaś się kiedykolwiek nad tym? Bo ja szczerze mówiąc nigdy! A może warto?
 19. Trzy ostatnio obejrzane filmy – tu jestem bardzo ciekawa Waszych odpowiedzi? Może napisz im krótkie recenzje w bujo? Może od tego zacznie się Twoja recenzencka przygoda?
 20. Ulepimy dziś bałwana – tym razem Frozen! Kocham bajki, wiecie? To aż się prosi o rysunek Olafa i tekst piosenki wypisany turkusowym atramentem! A w tle musi lecieć ten kawałek!
 21. Moja pierwsza praca – czas na wspomnienia. Wesołe czy nie – to też jakieś doświadczenie. A może pierwsza praca dopiero przed Tobą? Napisz zatem, jak powinna wyglądać;
 22. Supermoc, którą chcę mieć – latanie, niewidzialność, czytanie w myślach, zmiennokształtność? A może coś bardziej przyziemnego?
 23. Kropki i kreski – tu rzucam wyzwanie – pamiętasz rysowanie szlaczków w podstawówce? Wymyśl pięć, ale z wykorzystaniem samych kropek i kresek;
 24. Wypij gorącą czekoladę – to brzmi, jak pomysł na piękny napis z rysunkami inspirowanymi czekoladą i super kubeczkiem!
 25. Oscar wędruje do… – tego dnia po prostu MUSISZ zrobić listę filmów oscarowych, które chcesz obejrzeć, a do tej pory nie było czasu. Chyba, że potrzebujesz całej kolekcji z nominacjami i zwycięzcami?
 26. Kto mnie motywuje? – fajna byłaby akcja na grupie lub na Instagramie. Oznacz osoby, które w jakiś sposób Cię motywują :)
 27. Trzy życzenia do złotej rybki – popuść fantazję. Jak? Narysuj lub opisz swoje życzenia!
 28. Pączek czy faworek? – dla mnie wybór jest banalny, a dla Ciebie?
#kreatywnebujo na luty

#kreatywnebujo na luty

W takim razie zapewne zastanawiasz się, jakie są zasady udziału w wyzwaniu?

 1. Śledź mnie @tosiakowo, Angelikę @planner_fluwia, Monikę @bretania_i_ja, Joannę @kobieta_z_pasja i nasze oficjalne konto @bulletjournalpolska na Instagramie.
 2. Nie zapomnij też o: moim kanale na YouTubeblogu Kobiety z Pasją i jej kanale na YouTube!
 3. Skoro tu jesteś, to na pewno spodoba Ci się grupa na Facebooku – Bullet Journal Polska.
 4. Pobierz sobie listę zadań, którą znajdziesz poniżej.
 5. Podziel się informacją o wyzwaniu ze swoimi znajomymi używając hashtaga #kreatywnebujo i każdego innego, którego używasz normalnie.
 6. Codziennie odpowiadaj na zadanie w dowolnej formie: rysując lub kaligrafując. Najlepiej w swoim bullet journalu. Interpretacja jest dowolna!
 7. Jeżeli masz ochotę, pokaż swoją odpowiedź na Instagramie używając hashtaga #kreatywnebujo.
 8. Sprawdzaj odpowiedzi innych uczestników wyzwania – komentuj, lajkuj i zadawaj im pytania!
 9. Przede wszystkim – baw się dobrze! :)

Wklej tematy do swojego bujo

Przygotowałam dla Was wklejkę do bullet journali z tematami wyzwania. Dostępna jest dla wszystkich, a możecie ją pobrać klikając w poniższy guzik. Jeżeli potrzebujecie dopasować ją do swojego notesu, wystarczy podczas drukowania ustawić odpowiednie zmniejszenie wydruku. Ale to już trzeba robić metodą prób i błędów.


Jeżeli korzystasz z wklejek i bierzesz udział w wyzwaniu #kreatywnebujo, koniecznie zostaw mi komentarz i zajrzyj do podlinkowanego wyżej posta. Jest tam ankieta, za której wypełnienie będę przeogromnie wdzięczna! No i cóż – baw się dobrze!

komentarzy 6

 1. Przez nawał pracy opuściłam się z bujo i wyzwaniem. Z początku nie było dnia bez niego. Przy tych hasłach się relaksowałam. Pora do tego wrócić. Kilka twoich podpowiedzi mnie zainspirowało i już mam mnóstwo pomysłów. Dziękuję.

 2. Super wklejka jak zwykle. Bardzo się cieszę z tych opisów i biorę się do implementowania jej w moim bujo.

 3. Nigdy jeszcze nie brałam udziału w wyzwaniu, ale po przeczytaniu tych podpowiedzi mam ogromną ochotę spróbować ;)

  • Nawet nie wiesz, jak mnie cieszy Twój komentarz :) Mam ogromną nadzieję, że się przydadzą :)

Napisz komentarz